Co jest ciekawego w książce pt. “Malum. Część 2” Amo Jones?

Wiele osób czekało na tę książkę bardziej niż na cokolwiek innego. Dosyć niedawno, Amo Jones dała nam Malum. Część 2. Elite Kings Club. Tom 5 (https://www.taniaksiazka.pl/malum-czesc-2-elite-kings-club-tom-5-amo-jones-p-1452481.html). To książka, która nie tylko objaśnia wiele wątków, ale także zwiększa niektóre niewyjaśnione wątki. Wiele dowiadujemy się o Tillie i Nate, ale jest też wiele zapytań o Hectora, Madison’a, biskupa i mojego ukochanego Brantley’a. Wielu czytelników z niecierpliwością czekam na tą część.

Jak ta część nawiązuje do poprzedniej?

Pierwszy odcinek historii Nate’a Tillie, Amo Jonesa, nabrał naprawdę dużego rozmachu. “Malum. Część 2” to książka, którą na pewno przeczyta każdy drugi lub nawet trzeci raz, ponieważ jest tu zbyt wiele ciekawych wątków. Nie możemy tego wszystkiego odkryć w jednym czytaniu. Jak mówiłem, Madison się pojawia, ale jest tu bardzo mało dziewczyn. Biskup również ma niewielką obecność, ale oprócz Tillie i Nate, Brantley ma najwięcej. I jest tu głównie sam. Ale można w tym miejscu napisać zbyt dużo więcej.

Kim są bohaterowie w tej opowieści?

Tak samo w części pierwszej “Malum” opowieść toczy się wokoło wymienionych tu Nate i Tillie. Znani z poprzednich części Królowie i Madison tutaj nie występują. Gdy już zapoznamy się z pierwszą częścią wyjaśnimy, jak rozwijała się historia i jak cała książka się kończy. Jest tu bezpośrednie przesłanie. Związek Nate’a i Tillie jest przedmiotem potężnego wspólnego zainteresowania.

Co znajdziemy w najnowszej odsłonie historii?

Wiele tajemnic jest rozwiązywanych, a więcej tajemnic jest zazwyczaj zakopywanych “później”. To nie przypadek, że kiedy cztery pierwsze tomy były nieco chaotyczne, ale i tak dobre, tutaj wszystko jest fatalnie zorganizowane. Oznacza to pojawienie się więcej niż jednego z najbardziej pokręconych królów w tej serii.

Co jest wartego uwagi w tej książce?

Obie części “Malum” są arcydziełami. Są to dojrzałe książki, zupełnie odmienne od tego, co znamy z “Srebrnego Łabędzia” i jego poszczególnych kolejnych części. Nate ma zupełnie inny charakter i nawet w Tillie zachodzą poważne zmiany. Jest to jedna z tych serii, które trzeba przeczytać, aby tutaj wszystko być w stanie zrozumieć i docenić. Jest to jedna z tych serii, w których opinie nie mogą być właściwie określone. Amo Jones po raz kolejny pokazał, że potrafi napisać książkę. Po lekturach tych książek psychicznie przesłaniem działać, a niespodzianka może być się dla nas niewiarygodna. Wszystko w tej historii jest bardzo skomplikowane i warte uwagi z wielu względów, ponieważ jest to bardzo skomplikowane.